6.03.2008

Bir soru..

En sevdiğim yazar Paulo Coelho'nun (Simyacı, Zahir) facebook'daki fun clup'tan her hafta güzel yazılar geliyor. Bu hafta "haftanın sorusu" başlığı altında çok güzel bir soru geldi."Why, according to you, the eyes are the “windows of the soul”?

Size göre, gözler neden ruhun penceresidir?

Düşünmeye değer bir soru....

6 comments:

 1. çünkü.. gözler algının ilk aşamasıdır bence.. gözlerimizle bakıp ruhumuzla algılarız.. giriş kapısı gibi.. elbet başka yolları da vardır.. ama antre gözlerdir..

  ReplyDelete
 2. Çünkü yalanı gizleyemez gözbebekleri...
  Dürüsttür, saydamlığın arkasındadır tüm gerçekler...

  ReplyDelete
 3. beyin bütün organlarımızı yönetir ancak gözlere ruh hakimdir beyin değil..

  ruhunun bildiğini dilin yalanlıyorsa bunu gözlerin yabancılar..

  ReplyDelete
 4. ayy ne kadar basit gibi görünen ama bir o kadar zor bir soru...bakışlardır sözsüz anlatmanın tek yolu...ruhun dilenmesidir sanırım ...dudaklar yerine gözler konuşur...çok hoş çok..ne saftırne yalansızdır onlar yaaa...bazen en kötüdür,söze gerek bırakmaz....

  ReplyDelete
 5. aslında kişiye göre değişkendir bu durum. hani gözler yalan söylemez derler ya belki onun için gözleri ruhun penceresi olarak görebilirler.
  gerçi beni en iyi tanıdığını iddaa eden birinin gözlerinin içine bakarak saatlerce yalan söyleyebilirim. o zaman benim ruhum kocaman bir yalandan mı ibaret oluyor? yoksa ben mi çok soğuk kanlıyım.

  gözlerin ruhun penceresi olacağına inanmıyorum.

  ReplyDelete
 6. herkes çok güzel konştu yahu...yazacak bişiy kalmamış bana:)

  göözlerrr kalbin aynasıdıırrrrr:P

  ReplyDelete