3.07.2008

HEHE:D


İstanbulun en ilgin sitesinde yaşadığımı daha önceleri söylemiş miydim?


Söylemediysem de şimdi söylüyorum.


Selama çok önem veren bir insanımdır. Tanımasam bile komşuyla kapıda, apartmanda, gördüğüm yerde mutlaka selam veririm.


Bizim apartmanda bi Mustafa Amca var, herkes nefret eder. Sitenin "top kesen" amcasıdır. Gencii yaşlısı, çocugu, kundaktaki bebesi.. Herkes nefret eder. Hoş Mustafa Amca da herkesten nefret eder zaten. Yazın sitenin bahçesinde oynayan çocuklara kızar, pencereden bağırır hatta kovayla su döker falan... Velhasıl kelam, ben bu Mustafa amcaya'da ürkerek de olsa selam veririm... O da homurdanarak ve eminim ki şaşkınlık içinde bana cevap verir. Geçenlerde karısı anneme söylemiş. Mustafa amcası Gerilla'yı pek seviyormuşmuş..."vay anasını sayın seyirciler..." dedim kendi kendime..


Bunu öğrenince sitede bir gururla gezindim bir böbürlendim. Polisiye filmlerinin son sahnelerindeki "günü kurtaran adam" yürüyüşü yaptım.


Heeyt be:)


ANEKDOT: Yine böyle selam verdiğim teyzenin biri şizofrenmiş, biizm an komşuyu sopaya dövmüş. Polis geldi geçen, kimse kadını tanımıyo, evden çıkmazmış..vs. Bende dedim ki "yahu ben o teyzeyi arada görüyorum kapıda." dedim tüm meraklı gözler bana çevrildi. Kalabalıktan "vohahoo" sesleri yükseldi. Ben yine döndüm ve günü kurtaran adam yürüyüşü yaptım. :)
Gün batımına doğru yürürken aklımda şu sorular vardı.... Daha kaç gizemli komşuyu böyle çözecektim ? Daha başıma neler gelecekti? İnsanlık adına daha kaç kişi "selam" silahımla düzen ve huzur adına dize gelecekti...

8 comments:

 1. Seni kutluyorum gerilla,
  Komşu benim içinde değerlidir..
  Özellikle yaşlı olanlar...Cesaretini takdir ettim..
  sevgiler..
  TüTü

  ReplyDelete
 2. kadınlar günümüz kutlu olsun yavrucuğum (:

  ReplyDelete
 3. Dünya kadınlar günün kutlu olsun canım...

  ReplyDelete
 4. hahah kızıl gün batımına doğru ilerlerken fonda ne çalıyordu?
  ma cidden güldüm.. beynimde canlandırdım.. komik kahramanlar gibiydin.. müfettiş gecıt gibi mesela:P nasıl yazılırdı bilmem ama neyse.

  ReplyDelete
 5. dikkat et teyzenin sopaya :P

  ReplyDelete
 6. Konu, komşu, sokakları temizleyen çöpçü dediğimiz arkadaşlar vs. illa bi günaydınımı alırlar hemen her sabah, hatta öyle alıştılarki beklerlerde :) Ama malesef artık fazla kalmadı etrafındaki kişilere selam veren iyi günler dileğinde bulunan :(

  Bu saygılı hal tavıra hala dikkat eden insanların olduğu nu bilmek ne hoş... Görüşmek üzere...

  ReplyDelete
 7. etki alanı: saol :) tütü diyince birden aklıma bizim eski bi komşu geldi.. o "tütü maşşalah" dedimi lavaboya koştururudum:)

  mevu: seninde canooommm... geçmiş bayramnın müğübareek osssun:=

  tosba: cümlemizin şekerim..

  anna:fonda Shaft'ın müzüiği çalıyodu :)nihehehehe

  skullcan: sorma ya, tırsıyorum:)
  pandora:hoşgeldin diyorum öleyse
  :)

  ReplyDelete
 8. ehuehue çok komikmiş:)

  peki fotodaki yazıyı kim yazdı arabanın üstüne? ne kadar düzgün yazmış öyle:)

  ReplyDelete